VŠE CO SE DĚJE, DĚJE SE Z NĚJAKÉHO DŮVODU

Zážitky z Berlína

4. října 2010 v 19:24
instalace v Templu

Když se ohlédnu zpět, tak musím říct, že pracovní výlet do Berlína (prezentace českých lázní s doprovodným programem, který sestával z dudácké kapely, skleněných figurek a paličkované krajky) byl fajn. Vlastně jsem si to užila - zvláště pak zpáteční cestu.

Ale pěkně na začátek. Do Berlína jsem dorazila se značným zpožděním, takže plánovaný výlet po centru města nepřipadal v úvahu. V 8 večer jsem byla ráda, že jsem se dokutálela do postele. A to jsem zatím věděla pouze to, kde najdu svoje pracoviště pro příští 3 dny - obchodní dům Tempelhofer Hafen. Expozice se měla stavět přes noc, takže jsem ráno nedočkavě naklusala a začala klasická improvizace. Vše se ale zvládlo naprosto perfektně a prostor, který jsem měla k dispozici se povedl. Pak začal 3-denní pracovní maraton od 10 do 20 hodin (samozřejmě bylo nutné být na místě o něco dřív a večer zase všechno sbalit). Takže z Berlína znám pouze obchodní dům a asi 900 metrů ulice Mariendorfer Damm, což byla cesta od penzionu k obchodnímu domu.

Velmi příjemná byla setkání s Čechy, kteří do Německa emigrovali nebo odešli za partnerem. Takto jsem měla možnost mluvit s paní, která se provdala za němce a pak s ním odešla do Berlína nebo s bývalým pilotem, který musel po roce 1968 z Československa utéct. Všichni byli velmi milí a optimisticky naladění.
noční
dudáci
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.